Вихователь ЗДО №39 "Веселка" Мозгова Кіра Юріївна пропонує до вашої уваги поради із профілактики грипу та застуди. Грип та застуда – невід’ємна складова холодних пір року. Уникнути їх ніяк, тому такі симптоми респіраторних інфекцій, як чхання, нежить, сльозотеча, вже сприймаються в порядку речей. Переглянути
Але крім них, нерідко бувають і більш складні наслідки хвороби – хронічні ЛОР-захворювання, пневмонії. Крім цього, захворіти на грип чи застуду можна і поза чергою – не в сезон, адже відомо, що ці хвороби мають соціально-економічний характер. У будь-якому випадку – приємного мало, не кажучи вже про те, що час лікарняного доведеться відпрацьовувати понаднормово після виходу на роботу. Тому вкотре підтверджується загальновідома істина: “Хворобу легше попередити, ніж вилікувати”. Про те, щоб не захворіти, варто подбати заздалегідь. Існує кілька способів профілактики респіраторних захворювань.
“СТОП” інфекції на вході
Всі знають, що респіраторні інфекції потрапляють в організм через носову порожнину. Віруси і бактерії вдихаются разом з повітрям. Звичайно, природа подбала про захист, і зазвичай організм справляється з інфекцією на цьому етапі, але не завжди. Іноді природних захисних ресурсів виявляється недостатньо, і вірус проникає далі. Тому в періоди більшої ймовірності зараження необхідно регулярно додатково очищати носову порожнину. В аптеці є безліч засобів, призначених саме для цього. Можна скористатися фізіологічним розчином власного приготування.
Промивання роблять досить сильний вплив на слизову носа: стимулює розрідження слизу, очищення і зволоження носової порожнини, а значить, забезпечують вимивання пилу, алергенів і шкідливих бактерій. Для досягнення видимого ефекту промивання необхідно проводити кілька разів на день. Варто відзначити, що в деяких аптечних препаратах для очищення носової порожнини міститися також речовини для підвищення захисних механізмів ЛОР-системі.
Профілактика за допомогою вакцини
Щеплення від грипу – єдиний надійний метод профілактики цього захворювання та його ускладнень. На сьогоднішній день вакцини проти грипу не є дефіцитом, тому не варто зволікати, а зіграти на випередження, отримавши укол заздалегідь, перед сезоном застуд. Але в даному випадку є одне “але” – щеплення можна робити тільки тим, у кого немає до неї протипоказань.
Є цілий ряд категорій людей, кому вакцинація особливо рекомендована. До таких груп відносяться:
• вагітні або тільки планують вагітність;
• діти до 5 років і громадяни, старше 65-ти;
• люди, які мають хронічні захворювання внутрішніх систем і органів;
• які страждають на ожиріння;
• пацієнти з гнітучими імунну систему станами (онкозахворюваннями, ВІЛ-інфекцією, ті, хто проходить імуносупресивну терапію);
• люди, які, зважаючи на свою професійну діяльність, контактують з великою кількістю людей (медики, вихователі, вчителі, продавці, водії громадського транспорту та ін.).
Дотримання правил гігієни
Банально, але дієво і надійно. Дотримання відомих з дитинства правил гігієни допоможе не захворіти на грип та застуду. Щоб істотно знизити ризик хвороби, варто:
• часто мити руки (найбільша кількість бактерій і вірусів осідає на різноманітних поверхнях, яких ми, хочемо цього чи ні, постійно торкаємося. Якщо в кінці дня сфотографувати всі мікроорганізми, які накопичилися на руках, вийде товстий фотоальбом, який наочно продемонструє необхідність мити руки. Якщо немає води, тоді хоча б продезінфікувати вологою серветкою або антисептиком);
• регулярно провітрювати приміщення (загальновідомо, що віруси переміщуються повітряно-крапельним шляхом, значить, логічний спосіб знизити ймовірність зараження – зменшити концентрацію бактерій в повітрі. Найпростіший спосіб – провітрити приміщення);
• вологе прибирання (результативною буде щоденне вологе прибирання всіх поверхонь в будинку. Особливо актуальний такий спосіб профілактики для сімей з дітьми, адже відомо, що маленькі діти все пробують на смак, а вже про необхідність все помацати і говорити нема чого. Віруси можуть жити в пилу кілька днів. Вологе прибирання скоротить їх життя в декілька разів, а вам збереже здоров’я. Важливо також не забувати час від часу протирати вологою ганчіркою і свій стіл на роботі);
• чисті гаджети – здоровий господар (добре було б під шумок обґрунтувати корисну сімейну традицію кожен день чистити гаджети перед сном. Вчені довели, що найбруднішим з предметів, які нас оточують, є смартфон. Так що він потребує гігієни набагато більше, ніж навіть руки ).
Головний метод профілактики – любити себе.
Щаслива людина рідко буває хворою. Активний, здоровий, задоволений усім організм непривабливий для хвороб. У цього твердження немає наукового обгрунтування, але зате воно доведено життям і практикою. Здорове харчування, заняття спортом, повноцінний сон і поменше стресу – ось рецепт зими без застуди. А ще важливо дотримуватися багатовікової істини: взимку голова і ноги повинні бути в теплі. Так що, запасайтесь теплими шапками, черевиками, хорошим настроєм, і отримуйте від зими тільки насолоду.
0 comments:
Дописати коментар